Na veletrhu For Arch: Konstrukční ochrana dřevostaveb a jejich kontrola

Ve středu 20. září proběhnou na mezinárodním stavebním veletrhu For Arch 2023 dvě přednášky odborníků Dřevařského ústavu.

Od 11 hodin bude Jiří Provázek přednášet na téma KONSTRUKČNÍ OCHRANA DŘEVOSTAVEB. PROČ JE DŮLEŽITÁ, JAK VYPADÁ A K ČEMU SLOUŽÍ?

Způsob založení a výstavba dřevostaveb má svá pravidla. Mezi jedno ze základních doporučení při návrhu i realizaci dřevostaveb patří dodržení tzv. konstrukční ochrany domu. Jaká jsou tato základní pravidla? K čemu slouží? Jak vypadá správná ochrana konstrukce v praxi? To vše představí auditor Dřevařského ústavu ve své přednášce.

Od 14 hodin bude Jiří Brich hovořit na téma JAK PROBÍHÁ KONTROLA A DIAGNOSTIKA DŘEVOSTAVEB? V JAKÉ FÁZI ROZESTAVĚNOSTI DOMU SE REALIZUJE A CO SE MÁ KONTROLOVAT?

Výstavba je proces, který může být nastaven jako systém s operativními odchylkami, jako sada pravidel pro klíčové oblasti nebo jako soubor kroků s vysokou mírou improvizace. Jak lze kontrolovat proces výstavby a na co se zaměřit? Technici Dřevařského ústavu navštíví ročně kolem 300 dřevostaveb. Při diagnostice objektů i při hledání „záhadných“ příčin vad a poruch staveb se setkali již s mnoha chybami. Ve své práci se dlouhodobě snaží podporovat kvalitu dřevostaveb i rozšiřovat znalosti stavitelů, montážníků, projektantů i investorů. Technik Dřevařského ústavu se ve své přednášce podělí o zkušenosti a doporučení pro investory.

Více o 34. mezinárodním veletrhu For Arch najdete na stránkách pořadatele zde.

Volná vstupenka ke stažení zde.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář